PSM tuloksia!

C-tyttöjen PSM turnaus maakuntajoukkueilla su 10.9.17 Haapajärvi

1. Pohjois-Suomi
2. Keski-Pohjanmaa
3. Kainuu

C-poikien PSM turnaus maakuntajoukkueilla su 10.9.17 Haapajärvi

  1. Keski-Pohjanmaa
  2. Pohjois-Suomi
  3. Kainuu

    F-poikien PSM turnaus la 2.9.17 Sotkamo

1. Lippo
2. SoJy
3. Haapajärvi

 

F-tyttöjen PSM turnaus la 2.9. 17 Sotkamo

1. OsVa
2. Kajaani
3. SoJy

D-poikien PSM turnaus  su 27.8.17 Sotkamo

1. SoJy 03
2. KeKi
3. Kärsämäki
4. SoJy 04

C-nuorten maakuntajoukkueet PSM turnaukseen 10.9.17 !

C-nuorten PSM turnaukset maakuntajoukkueilla  pelataan su 10.9.17 Haapajärvellä.

Pohjois-Suomen joukkueiden kokoonpanot:

C-pojat

Otto Levy, KeKi
Antti Kurttila, KeKi
Roope Pöyry, KeKi
Ilmari Kustula, KeKi
Jesse Haapanen, Lippo
Teemu Keskitalo, Lippo
Taneli Alaspää, Lippo
Niko Mikkola, NaPe
Joona Nousiainen, NaPe
Juuso Niinimaa, PattU
Arttu Kallio, Pattu
Pietari Lohi, TyTe

Pelinjohto
Jarno Nousiainen, NaPe
Ilpo Korhonen, KeKi

 

C-tytöt

Annika Linna, KeKi
Jenni Nättinen, KeKi
Ria Ojala, KeKi
Reetta Siira, KeKi
Reetta Törmänen, KeKi
Mette-Marie Kontu, MuPS
Ronja Kukkonen, MuPS
Nea Lotvonen, MuPS
Aino Näppä, MuPS
Essi Palkki, MuPS
Tuija Ahonen, Lippo
Iida Kyllinen, TyTe

Pelinjohto
Ville Palkki     MuPS
Hannu Ojala   KeKi

 

PSM turnausmenestystä !

Pohjois-Suomen joukkueet pelasivat viikonvaihteessa menestyksekkäästi E-tyttöjen ja D-tyttöjen PSM turnauksissa Kempeleessä ja Raahessa:

 

ET PSM Kempele

1. KeKi
2. PattU
3. Haapajärvi
4. SoJy

 

DT PSM  Raahe

1. PattU
2. Veteli
3. Kajaani

Pattijoki ja Sotkamo vahvoja Kempeleen alueleirillä !

Pattijoen Urheiijoiden F-pojat ja F-tytöt voittivat omat sarjansa su Kempeleessä päättyneellä E-ja F-nuorten alueleirillä. Lisäksi saman seuran E-tytöt sijoittuvat sarjassaan toiseksi.

Sotkamon Jymyn E-pojat veivät mestaruusmitalit Kainuuseen, SoJyn E-tytöt päätyivät hienosti sarjassaan pronssille.

Sijoitukset sarjoittain:

E-pojat E-tytöt
1. SoJy 1. KeKi White
2. TyTe 2. PattU Et05
3. Lippo Valkoinen 3. SoJy
4. SiKi Ep 4. SiKi Et keltainen
5. KeKi Blue 5. SiKi Et sininen
6. PattU Ep06 6. TyTe
7. KeKi White 7. Lippo Valkoinen
8. MuPS Ep 8. IiU Et
9. Lippo Fp 9. Kiri-Vasama, KiVa
10. IiU Ep 10. PattU Et06
11. Lippo sininen 11. KeKi Blue
12. PattU Ep musta U 12. Lippo Sininen
F-pojat F-tytöt
1. PattU Fp07 1. PattU Ft07
2. SiKi Fp 2. TyTe
3. IiU Fp 3. OsVa
4. KeKi Fp sin 4. Lippo Ft
5. Lippo sininen 5. KeKi Ft
6. KeKi Fp valk 6. PattU Ft Pinkit
7. Pattu Fp07 U
8. TyTe U

Kaikkien aikojen suurin alueleiri Pohjois-Suomessa alkoi Kempeleessä !

Kempeleen Kirin ja Pohjois-Suomen Pesiksen 15.-18.6. 17 Kempeleessä järjestämälle E-ja F-nuorten alueleirille saapui kaikkien aikojen ennätysosanotto 38 joukkuetta. Kyseessä on suurin kautta aikojen Pohjois-Suomessa järjestetty E -ja F-nuorten alueleiri. 550 osallistujaa ja tukijoukot sekä 150 talkoolaista tekevät näyttävän tapahtuman jota Kempeleen kunnnanjohtaja Tuomas Lohi ihasteli avajaispuheessaan Sarkkirannan pesäpallostadionilla. Pelit alkoivat heti torstai-iltana ja ne jatkuvat sunnuntai iltapäivään saakka jonka päätteeksi palkitaan mitalistit kaikissa neljässä sarjassa.

Pattijoki ja Lippo mestareiksi Rovaniemellä !

Pattijoen D-tytöt ja Lipon D-pojat kuittasivat mestaruusmitalit torstaina ,Maailman Pohjoisimmalla ,Rovaniemellä päättyneellä D-nuorten alueleirillä.

Pattijoen tytöt voittivat finaalissa Kempeleen 19-8, kolmannen sijan kuittasi Lipon tytöt.  Oulun D-pojat kukistivat viimeisessä pelissään niinikään Kempeleen niukasti 8-7. Pronssimitalit menivät Pattijoen pojille.